Scracth-Temel Özellikleri

  • Geliştirilen bu yeni programlama ortamı tasarlanırken aşağıdaki temel özellikler dikkate alınmıştır.
  • Blok yapılarla programlama
  • Zengin medyanın programlanabilir kullanılması
  • Daha fazla paylaşılabilirlik
  • Gerçek dünya ile bütünleşme
  • Çok dil desteği

Scratch ayrıca çocukların tasarlama becerilerini de geliştirir. Bir fikirden yola çıkan çocuk bir taslak yaratır ve karşılaştığı problemleri çözerek bu taslağı bir proje haline getirir. Scratch çocukların mantıksal düşünme, böcek (hata) bulma ve temizleme becerilerini geliştirdiği gibi çocukların projeleri üzerinde kararlılıkla çalışma disiplinini sağlar.

Arduino Atölyesi

Çocuklar temel fizik kurallarını, elektrik devrelerini Scratch’te öğrendikleri mantık kuralları ve bloklarla kontrollü olarak çalıştırmayı öğrenecekler.

Bu zaman zarfında çocuklar her bir devre elemanını (led, sensör, iletken, direnç, potansiyometre vb.) tanıyıp uygulayacak ve hepsini bir araya getirip projeler üretmeyi öğrenecekler.

LED lamba yakıp söndürmekle başlayacak olan maceramız, kendi uzaktan kumandalı arabamızı yapmamızla son bulacak.

Bu atölyede çocuklar Arduino ile elektrik devrelerinin bilgisayar yardımıyla nasıl programlanacağını, devre elemanlarını tanıyıp kontrollü çalıştırmayı, elektrik akımının kurallarını öğrenecek; robotik projeleri oluşturmaya başlayacak, donanım programlamanın temel mantık kurallarını uygulayacak ve bu işi çok sevecekler!

Adana Kodlama Atölyesi ve Robotik atölye için hemen kayıt yaptırın. Çocuklar için Kodlama, Robotik, 3D Yazıcılar, Maker Hareketi 0322-2355753 05067095515