Sosyal Medya danışmanlığı, sitenize ve size özel bir Sosyal Medya uzmanını birim/maliyet ile kiralayarak sizin için çalışmasını sağlamanızdır. Sosyal Medya danışmanlığı kısaca; Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter, Youtube gibi sosyal medya platformları/mecraları için reklamların planlanması, oluşturulması ve yapılandırılması ile sektörünüze ve size özel olarak sunulan bir danışmanlık hizmetidir.

Sosyal medya kavramı ve bu kavramı oluşturan kanallar hayatımızda her geçen gün daha fazla yer ediniyor. Bugün Türkiye’de yaklaşık 54 milyon aktif sosyal medya kullanıcı bulunmaktadır. Bu kullanıcılar ortalama 9 farklı sosyal medya hesabı bulunmakta ve 3 saatten daha fazla bir süreyi her gün sosyal medya mecralarında geçirmektedir.

Firma ya da kişi, göreceli olarak bir maliyeti olmadan sosyal medya üzerinden hedef kitlesine hitap edebiliyor. En önemlisi de kendisini, algısını, tarzını, düşüncesini özgürce insanlarla paylaşabiliyor. Üstelik kendi kişiliğine uygun sosyal medya platformlarından birini ya da birden fazlasını seçebiliyor. Instagram’ı seçerek sadece görsellerle daha seviyeli şekilde kendini yansıtabiliyor, Youtube’u seçerek sadece videolarla kendini yansıtabiliyor, Linkedin’i seçerek tamamen kurumsal ya da Snapchat’i seçerek eğlence odaklı olabiliyor. Facebook’u tercih ederek de hepsini gerçekleştirebiliyor.

Sosyal medya; televizyon gazete ve film gibi geleneksel medya mecralarından daha çok tercih edilir. Bunun sebeplerini şöyle açıklayabiliriz:

  • Bu mecralardan daha fazla erişilebilir durumdadır.  Sosyal medya, herkes tarafından kullanılabilir. Geleneksel medya kontrol altındadır.
  • Geleneksel medya ortaya çıktıktan sonra değiştirilemez ancak sosyal medyada paylaşımlara yorumlara anında müdahale edilebilir.
  • Sosyal medya tamamen özgürdür. Bu kadar fazla tercih edilmesinin en büyük nedeni herkesin kendini özgürce ifade edebilmesidir.

Neden Sosyal Medyada Yer Almalıyız?

Çünkü artık insanlar firmanızı ya da sizi sıkıcı web siteleri yerine geleneksel medyayı geride bırakan sosyal medya platformlarında araştırıyor. Sizinle iletişime geçiyor. Markanız hakkındaki şikâyet veya teşekkürünü dile getiriyor. Kısacası artık insanlar markaları en fazla sosyal medya platformlarında araştırıyor ve onlarla iletişime geçiyor. Bunun sebeplerini yukarıdaki başlıklarda sizlere bahsettik. Günceli yakalamak için, İtibarınızı arttırmak için ve marka gücünüzü arttırmak için mutlaka sosyal medyada yerinizi almalısınız. Kısaca Sosyal medya yönetimi markanız için en önemli dinamiklerden biridir.

Sosyal Medya Yönetimi

Dijital ortamda, kullanıcılar firmalarla etkin olarak iletişim halindeler. Sosyal medya yönetimi olmadan yapılan sayfa ve kampanya yönetimleri, firma için intihar niteliği taşıyan krizlere yol açabilir düzeydedir. Türkiye’de ve dünyada sık rastlanan kriz vakaları, firmalar için sosyal medya yönetiminin ciddi bir fırsat ve hassas bir süreç olduğunu kanıtlar.

Adana Mag-Net Web Tasarım Şirketi olarak, krizleri fırsata çevirmekteki ustalığı ile sosyal medya alanındaki tecrübesi sayesinde sektördeki lider firmalardan biri olmaktan gurur duyar. Farklı içerik stratejileri ile yapılandırdığı marka sayfalarının diğer firmalardan çok daha önde ve farklı bir yerde konumlanmasını sağlar.